top of page

O nas

Wydawnictwo Wilga inspiruje czytelników od 1992 roku.

Nasze publikacje towarzyszą młodemu czytelnikowi już od pierwszych miesięcy jego życia, aż do wczesnych lat szkolnych.

W naszej ofercie znajdziecie zarówno książeczki aktywnościowe, do nauki czytania, pierwsze samodzielne czytanki, utwory współczesnych twórców, jak również klasykę literatury dziecięcej - Jana Brzechwę, Juliana Tuwima czy Hansa Christiana Andersena.

Naszym najmłodszym czytelnikom proponujemy książeczki sensoryczne, z ruchowymi elementami, które wspierają i rozwijają ich motorykę i zdolności poznawcze. 

Dla nieco starszych dzieci przygotowaliśmy przepiękne i mądre picturebooki, które pomagają im poznać i zrozumieć otaczający je świat. A dla naszych najstarszych fanów mamy świetną prozę oraz fantastykę, napisaną przez polskich i zagranicznych Autorów.

Musicie wiedzieć, że nasze książki tworzą Autorki i Autorzy o niezwykłej wyobraźni. To dzięki Brandonowi Mullowi możecie przenieść się do fantastycznego świata Baśnioboru, Agnieszcze Stelmaszyk wyruszyć w podróż z rodziną Mazurskich, natomiast wraz z Agnieszką Mielech i jej serią Emi i Tajny Klub Superdziewczyn przeżyjecie naprawdę szalone przygody!

Jako wydawnictwo przyjazne dzieciom postawiliśmy sobie za cel: uczyć poprzez zabawę i przyjemność obcowania z literaturą.

Do zobaczenia w księgarniach oraz na wydarzeniach poświęconych literaturze dziecięcej!

DSC_0053.JPG
DSC_1055.JPG
DSC_0989.JPG
IMG_20190831_131511.jpg
DSC_0719.JPG
IMG_20190922_121334.jpg
bottom of page